Minden költözéskor felmerülnek a fűtéssel kapcsolatos problémák. Az albérletekben jellemző a konvektoros vagy radiátoros-gázcirkós megoldás, de a konvektorok sok esetben a magas számla mellett jóval kisebb hatékonysággal dolgoznak. A radiátoros fűtés már sokkal jobb választás lehet, de a számlák még itt is aránylag magasak, főleg ha az épület szigetelése is hiányzik.
Amikor eljön az idő egy saját családi ház vásárlásához vagy építéséhez, addigra sok tapasztalatot összegyűjtünk az évek során és a költözések alatt. A különféle lakás vagy ház típusokhoz előfordulhat, hogy eltérő fűtési rendszert találunk gazdaságosabbnak, más egy garzon, egy családi ház vagy egy vidéki nyaraló esete.
Azonban vannak olyan körülmények, amik nagyon is a padlófűtés mellett szólnak, nézzük meg most ezeket!
Hatalmas terek és küszködő rendszerek
A családi házak jellemzően óriási terekkel rendelkeznek: nagy szobákkal, sok felfűtendő helyiséggel. A kandallók és a konvektorok képesek a gyors felfűtésre, azonban számolni kell azzal is, hogy milyen hamar esik vissza a hőmérséklet.
A radiátorok ezzel szemben már nem képesek olyan gyorsan meleget csinálni, de ha egyszer átmelegedtek a falak, akkor a szoba már képes a hő megtartására is. A radiátorok nagy hátránya viszont, hogy a meleg érdekében folyamatosan bekapcsolva kell tartani, és ez sok forró vizet igényel. A fenti rendszerek esetében tehát magasabb áram-, víz- és gázköltségekkel kell számolni a fűtési szezonban.
Létezik egyáltalán olyan fűtési rendszer, ami alacsonyabb számla mellett is hatékony?
A megoldás a padlófűtés!
Családi házak esetében hatalmas padló és falfelületről beszélünk éppen ezért fontos a megfelelő fűtési rendszer kiválasztása és megtervezése, amelynek működését és hatékonyságát a burkolat kiválasztásával tovább növelhetjük.
A kulcs abban rejlik, hogy a padlófűtés a hőátadás elvén működik. A kazán vagy más hőtermelő berendezés által felmelegített víz a padlóba vagy a falba beépített csővezeték rendszeren keresztül áramlik. A folyamatosan 35-40 °C fok körül keringő víz felmelegíti a körülötte lévő betont, téglát és a burkolati elemeket is.
A burkolati elem a tömör szerkezete által jó hővezető képességgel rendelkezik, így képes a megkapott hőt továbbítani a következő közeg felé, ami esetünkben a szobában lévő levegő.
A beépítés módja
A padlófűtést kétféle módszerrel építhetjük be: betonozással, vagy aljzatbeton használata nélkül. Ha újonnan épített ingatlanba szeretnél padlófűtési rendszert kiépíteni, akkor a hagyományos padlófűtést javasoljuk. Ha azonban felújítás előtt állsz, gazdaságosabb választás a száraz padlófűtési rendszer.
A száraz padlófűtés esetén tehát nincs betonozás, ezért rendkívül gyorsan és egyszerűen, akár te magad is telepítheted! Elég csak a burkolat száradási idejét megvárni ahhoz, hogy azonnal járható legyen!
Padlófűtést szeretnél otthonodba? Keress minket bizalommal felmerülő kérdéseid kapcsán! Szakértőink szívesen állnak rendelkezésedre!