A padlófűtés korunk egyik legjobb költséghatékony és környezetbarát fűtési módszere, amit Magyarország meghatározó gyártójánál, a Comfort Systemnél szerezhetsz be!
Ingatlanod korszerűsítésére remek választás a száraz padlófűtés, amit betonozás nélkül is beépíthetsz otthonodba! Cikkünkből megtudhatod, hogyan kell szakszerűen telepíteni a rendszert!
Első lépés: Tisztítsd meg a területet!
Minden beépítés előtt szükséges megtisztítani a munkaterületet. A pontos illeszkedések és az egyenletes fekvés biztosítja, hogy a padlófűtés hosszú évekig megőrizze minőségét.
A tisztításhoz használj porszívót, és távolítsd el a megtapadt koszt, porcicát, törmeléket a falak tövéből és a sarkokból is.
A száraz padlófűtést lehetőleg egyenletes felületre fektesd le. Ha korábban valamilyen ragasztóanyag került a padlóra, akkor egy tapétavágó késsel próbáld felkapargatni. Ha készen van a felület és minden része egyenletes, akkor jöhet a következő lépés!
Második lépés: Kezdd el felépíteni a száraz padlófűtést!
Mielőtt elkezdenéd a rendszer beépítését, helyezd fel a fal alsó részére a szivacs alapú diletációs szalagot. Ez a körülbelül 20 cm magas szalag elnyeli az esetlegesen keletkező
diletációt.
A száraz padlófűtés betonozás nélküli panelei olyan speciális elemekből állnak, amelyek felfogják és szigetelik a hőt a talaj felé és a rajta lévő alumínium lemez eloszlatja
egyenletesen a hőt. A kivágott részekben fekvő csövek azonban átmelegítik a felettük lévő burkolatot, majd ezáltal a szoba levegőjét is.
A tükörfóliás elemet fordítsd a kivágott részekkel lefelé, hogy a hátuljára egyenletesen felvihesd a speciális ragasztóanyagot.
Ragasztás előtt érdemes bepróbálni az egész helyiségbe a paneleket és megszámozni őket, hogy a ragasztás könnyebben menjen!
Ezután illeszd be az egyik sarokba az elemet úgy, hogy minden része pontosan támaszkodjon a sarokra.
Ha ezzel megvagy, akkor ugyanígy ragasztózd be és illeszd oda pontosan a többi elemet is. Ha esetleg nem lennének párhuzamosak a falak, akkor az illesztés az elemek között legyen pontos, a fal mentén pedig a megmaradt teret ki tudjuk majd tölteni.
Harmadik lépés: Építsd be a csöveket szakszerűen!
Miután leraktad az összes elemet és megszáradt a ragasztó, vágd át a tükörfóliát az íveknél előre perforált helyeken, ahová a csövek kerülnek majd. Ehhez nyugodtan használj tapétavágó kést.
Azokon a helyeken, ahol átvágtad a perforációt, nyomkodd bele a mélyedésbe a tükörfóliát. Használj ehhez plusz hőszigetelő ragasztószalagot is a megfelelő szigetelés érdekében.
Ezután kérj meg valakit, hogy fogja meg a csőtekercset, mert így sokkal gyorsabban tudtok haladni, mintha egyedül csinálnád. A csővezeték lefektetésének megkezdésekor hagyj ki elegendő részt, amit majd be kell kötni a fűtési rendszerbe.
A csöveket fektesd bele a tükörfóliázott elem kivágott részébe, majd körülbelül 20-25 centiméterenként lépj rá, hogy ne jöjjön ki a helyéről. Menj végig így a teljes területen, de figyelj arra, hogy a kanyarokban is megfelelően illeszkedjenek a csövek a kivágásba.
Ezt úgy érheted el, ha nem 20-25 centinként lépsz rá, hanem csak 10-15 centinként segíted a csövek illeszkedését. Miután készen vagy, ragaszd le a csövek íveit öntapadós alu
szalaggal, majd Mapei Primer MF EC Plus alapozóval kend át az egészet!
Negyedik lépés: A burkolat
Ebben a lépésben jöhet a kiválasztott burkolat lerakása. Mivel a száraz fűtési rendszer betonozás nélkül került a helyére, így az alapozó száradása után lerakhatod a laminált padlót vagy a járólapokat.
Ha szeretnél tőlünk árajánlatot kérni száraz padlófűtési rendszerre, akkor keress minket bizalommal! Kérdések esetén is állunk rendelkezésedre!