Betonozás nélküli padlófűtés ajánlatkérés
Hogyan működik a száraz padlófűtés? Miért válaszd?

Hogyan működik a száraz padlófűtés? Miért válaszd?

A fűtésrendszer korszerűtlensége rengeteg bosszúságot tud okozni, főleg, ha ez a bosszúság még anyagilag és esztétikailag is szembeötlő. Azonban nem szükséges a régi, rosszul működő konvektoroknál maradni használt ház vagy lakás esetén sem, illetve új lakásokba is telepíthető a száraz padlófűtés. 

De hogyan működik egy igazán korszerű és mindemellett környezet- és pénztárcabarát fűtési rendszer? Miért érdemes ezt választani a fűtési rendszer cseréjekor? Cikkünkben megmutatunk mindent!

Hogyan épül fel a padlófűtés?

A hagyományos padlófűtési rendszerrel ellentétben a száraz rendszer betonozás nélkül is telepíthető szinte bármilyen otthonba vagy befektetésre szánt ingatlanba. Ez jelentősen megrövidíti a munkát, ráadásul csökkenti a felmerülő költségeket is. Csak tökéletesen lapos és egyenletes alapfelületre lehet elkezdeni a munkát. A szegélyszigetelés és a kétoldalas MAPEI ragasztó a panel rögzítésében segít, így beállítható a rendszer pontos helyzete is. 

Erre kerül rá a Comfort panel, ami egy egyedileg kialakított hőszigetelő lap. A benne futó mélyedéseknek köszönhetően hibalehetőség nélkül illeszthető bele a csővezetékrendszer, ráadásul megfelelő keménysége lehetővé teszi a csövezet megtartását is. A csőrendszer beillesztése közben érdemes egy-egy darab alumínium ragasztószalaggal rögzíteni a csőíveket a kipattanás elkerüléséhez. Egy négyzetméternyi felülethez körülbelül egy méter szalagra van szükség.

Ha ezzel készen vagyunk, akkor kétféleképpen folytathatjuk a beépítést.

  1. Laminált burkolat esetén:

Helyezzük el a védőfóliát, majd egy Woodstep Isofloor thermo alátétet. A körülbelül 1,6 mm vastag alátétre jöhet a laminált padló, majd a szegély is. 

  1. Kerámia burkolat esetén:

Kenjük át a felületet alapozóval, majd csemperagasztóval. Ha készen vagyunk, erre jöhet a minimum 25×25 cm-es padlólap is, majd a mosólábazat.

Hogyan működik? 

A száraz padlófűtés alacsony víz- és áramigénye abban rejlik, hogy a cső átmérője 16×2 mm, így kevés vizet kell keringetni a rendszerben a megfelelő eredmény érdekében. Emellett a rendkívül hatékony szigetelés csak felfelé engedi a meleget, így nem szükséges a vizet 40-45°nál többre hevíteni. 

A beépített szabályozó gondoskodik arról, hogy az elért szobahőmérséklet megfeleljen a beállítottaknak: tehát ha csökken a szobahőmérséklet, akkor a rendszer hevíteni kezd, ha pedig eléri a megfelelő szintet, akkor lekapcsol. A rendszer ezzel hatékony működést ér el, ami nemcsak környezetvédelmi, de anyagi szempontból is kedvező. 

Nézd meg az erről készült videónkat!

Miért válaszd a száraz padlófűtést?

Habár a kezdeti költségek magasak lehetnek, ez hamar megtérülhet a rendkívül alacsony rezsinek köszönhetően. Nem szükséges fázásig letekerni a fűtést a magas számlák elkerülésére, és így egészségügyi szempontból is sokkal jobban járhatunk. Ugyanis a felfázás, a megfázás és a penészedés okozta problémák és betegségek kialakulása is megelőzhető a száraz padlófűtés használatával. Amennyiben környezetvédelmi szempontokat és a divatot is figyelembe vesszük, úgy a padlófűtés tökéletesen helytáll a modern trendekben is. Egy önálló ház esetén például akár napelemmel is összeköthető a vadiúj rendszer, és a beltérben nincsenek zavaró fűtőtestek, amelyek elvennék a helyet más bútoroktól. A napelem ráadásul támogatással is igényelhető!

Amennyiben száraz padlófűtés telepítése mellett döntenél, keress fel minket elérhetőségeink egyikén! Szakértő munkatársaink szívesen állnak rendelkezésedre!