Betonozás nélküli padlófűtés ajánlatkérés
padlófűtés, fűtéskorszerűsítés, Renova

Ismered a padlófűtést? Ezért érdemes ezt választanod!

Manapság egyre nagyobb problémát okoz a globális felmelegedés és sokak szerint nem is tehetünk ellene semmit. Azonban annyit mégis segíthetünk a világunkon, hogy kevesebb fosszilis energiát használunk és a fűtésrendszereinket is ilyen irányba korszerűsítjük. 

Mi a probléma és mi a megoldás?

A háztartások egyik legnagyobb fogyasztója a fűtésrendszer. Nem véletlen, hiszen a korszerűtlen konvektor ugyan képes befűteni egy egész házat, de vajon milyen áron? A gázárak folyamatosan emelkednek, ráadásul a gazdaságpolitikai helyzet alapján a gázellátás is problémákba ütközhet a jövőben. A világ egyre inkább az alternatív megoldásokra törekszik. 

A padlófűtéssel azonban segíthetünk a problémán – legalábbis saját részről. A rendszer kevés fosszilis energiát használ, ráadásul bizonyos feltételek (például napelem) mellett akár teljesen környezetbaráttá tehető. Így akár még egy jövőbeli napelemes beruházás esetén is remek választás a padlófűtés. Alacsony fogyasztása és kisebb környezetterhelése mellett pedig könnyen beállítható egy napelemes rendszer használatához is!

Mi az a padlófűtés és hogyan telepíthető?

Nem kell nagyon bonyolult rendszerre gondolni. A padlófűtést úgy hoztuk létre, hogy akár önállóan, szakemberek nélkül is telepíthető legyen. Ezzel pedig nemcsak olcsóbban, de akár idegenek elhívása nélkül is megvalósulhat a fűtéskorszerűsítési projekt. Érdemes tehát belevágni!

Felépítését tekintve egy speciális hőszigetelő elembe ágyazott csővezetékrendszerről van szó. Ahhoz, hogy a rendszer igazán jól funkcionáljon, érdemes minden lépést pontosan követni. Első lépésben tisztítsuk meg az adott felületet, ahová a padlófűtés kerülni fog. Ezután a fal szélére illesszük fel a hőszigetelést segítő anyagot, majd jöhetnek a speciális elemek felragasztása a padlóra. 

Amint megszáradt, folytathatjuk is a telepítést: a csővezetéket illesszük be az erre a célra kialakított hornyokba, és a mellékelt ragasztószalaggal rögzítsük azt. Amikor készen vagyunk, érdemes a felületet Mapei Primer MF párazáró alapozó szerrel is kezelni. Majd megkezdhetjük a lehetőleg hővezető anyagból készült padlóburkolat felrakását!

Hogyan működik a padlófűtés és milyen előnyökkel számolhatunk?

Ha már telepítettük a padlófűtést, akkor érdemes betekinteni a működésébe is. A kis átmérőjű csővezetékekben kevesebb vizet keringettetünk alacsonyabb hőfokon, mint egy radiátor esetében. Emellett például egy gázkazános fűtési móddal is sokkal kevesebb áram- és gázhasználat realizálható, mintha gázkonvektorral fűtenénk. Alacsony fogyasztása tehát igazán környezetbarát megoldássá teszi, hát még ha napelem is társul hozzá! 

A rendszer körülbelül 40-42 °C közé hevíti a vizet. A fűtéscső melegét átveszi először a padlóburkolat, majd ez a hő átadódik a szoba levegőjébe is. Ennek megfelelően a levegő rétegről rétegre melegszik fel, majd amikor felmelegedett, helyet cserél a hideg levegővel (a meleg levegő felfelé száll elvén). Így egy idő után azt vesszük észre, hogy kellemes meleg van a helyiségben!

A rendszer óriási előnye, hogy termosztáttal szabályozható a fűtés. Ez azt jelenti, hogy az optimalizálással még több energiát spórolhatunk meg! Emellett csökkenti az ökolábnyomunkat, valamint az egészségünkre is jobb hatással van, mint más fűtésrendszerek. Ráadásul a webáruházunkban megrendelhető rendszerelemekkel könnyen és gyorsan, akár saját magunk is telepíthetjük a száraz padlófűtést!

Kérdésed lenne a Renova padlófűtéssel kapcsolatban? Keress minket bátran elérhetőségeink egyikén!