Betonozás nélküli padlófűtés ajánlatkérés
Milyen hibákat ne kövessünk el a padlófűtéssel?

Milyen hibákat ne kövessünk el a padlófűtéssel?

A padlófűtési rendszer rengeteg örömöt és kellemes napokat ad a hűvösebb napokban vagy hónapokban. Azonban ahhoz, hogy a rendszer évtizedeken át is kitartson és hatékonyan működjön, érdemes betartani néhány egyszerű tippet. Melyek ezek? Cikkünkből kiderül!

Befolyásolható az energiahatékonyság!

A padlófűtés olyan meleget csinál, amilyet a termosztáton beállítunk. De érdemes arra is figyelni, hogy az energiahatékonyság érdekében jól állítsuk be ezt a kis szerkezetet! A nagyobb igénybevétel ugyanis több energiaforrást is igényel. Vajon szükséges 25 °C-ra melegíteni a helyiséget, ha utána úgyis ablakot nyitunk a meleg miatt? 

A legtöbb esetben elegendő a 21-23 °C, így valóban csak olyan meleget kapunk, amire szükség van. Így az áramot sem pazaroljuk és az energiát sem engedjük ki az ablakon. 

Emellett sokan elkövetik azt a hibát is, hogy hosszabb távollét után túl magas hőfokra tekerik a termosztátot. Ez teljesen felesleges, hiszen a ház nem melegszik fel gyorsabban, azonban ha elérte a normál szobahőmérsékletet, akkor utána már csak az energiát pazarolja. Ehelyett érdemes a megfelelő hőmérsékletre állítani, majd egy kellemesen meleg tea mellett várni egy kicsit.

A ki-bekapcsolás művészete

Bizonyos napokon akár 9-10 órán át is távol vagyunk a munka miatt? Esetleg még a gyerekekért is elszaladunk délután és csak estére keveredünk haza? Mit érdemes ilyenkor tenni? Szerencsére már léteznek programozható termosztátok, így a távollét idejére beállítható egy alacsonyabb hőmérséklet is a termosztáton. Ez lehet például 17-18 °C, ami optimális arra a helyzetre, ha keveset vagyunk otthon, de mégsem szeretnénk teljesen kihűteni a házat. 

A programozás előnye nemcsak az, hogy nem felejtjük el levenni a fűtést, hanem az is, hogy újra meleg lesz, mire hazaérünk. A fentiekkel remekül spórolhatunk az áramszámlán a rendszer hatékonysága mellett is. Sokan azt gondolják, hogy kikapcsolással sokkal többet spórolhatnak, azonban ez nem igaz. Amikor kikapcsoljuk a fűtést, a külső hideg hatására a falak is teljesen lehűlnek. Emiatt pedig akár penész is keletkezhet, ami rossz hatással van az egészségre, illetve a felújítás is idő előtt esedékessé válik.

A teljesen lehűlt falakat sokkal több energiába telik felfűteni, mintha csak lejjebb tekertük volna a termosztátot. A valamennyire meleg falak ugyanis hamarabb felmelegszenek és az otthon levegője is gyorsabban lesz optimális hőmérsékletű. Tehát egyáltalán nem éri meg lekapcsolni a fűtést, ha esetleg elutazunk egy hétre!

Mikor érdemes telepíteni a padlófűtést?

Itt a nyár, fűtésről pedig senki sem akar hallani. Azonban a felújításokat, padlófűtés telepítését érdemes erre az időszakra tenni, hiszen a burkolat száradása melegebb időben hatékonyabb, mint a téli nyirkos hűvösben. Emellett az sem mindegy, hogy egy fűtetlen házban kell átvészelni a hideget a padlófűtés telepítésekor, vagy pedig a nyári időszakban kényelmesen megoldható.

A fentiekből látható, hogy egy kis odafigyeléssel még hatékonyabbá válhat az egyébként is energiatakarékos rendszer. Amennyiben fűtéskorszerűsítésen gondolkodsz, érdemes számba venni a padlófűtést is! Munkatársaink szívesen segítenek a felmerült kérdésekben, tehát keress minket bátran elérhetőségeink egyikén!