Sajnos sokan ismerjük a felfázás kellemetlen, és sokszor idegőrlően fájdalmas tüneteit. Szerencsére ez a betegség csak időszakosan következik be. Azonban ha sűrűbbé válik a felfázás, el kell gondolkodnunk azon, hogy vajon mi okozhatja a tünetek gyakoriságát. Mit tehetünk azért, hogy a felfázást enyhítsük vagy megszüntessük? Cikkünkben segítünk!
Mi az a felfázás, hogy hogyan segíthetünk rajta?
A felfázás, más néven hógyaghurut az alsó húgyutak betegsége, azonban ha nem kezeljük, akkor átterjedhet a felső húgyutakra és akár a vesemedence tájékára is. A nevével ellentétben a felfázást nem feltétlenül a hideg, hanem a hólyagba bejutó mikrobák vagy a bélflórából átkerülő baktériumok okozzák.
De hogyan segíthetünk a problémán? Érdemes orvoshoz fordulni, hiszen a diagnózishoz vizeletvizsgálatra van szükség, mivel ebből mutatható ki a baktérium jelenléte. Ilyen esetben az orvosunk antibiotikumos kezelést ír elő, emellett viszont érdemes csalánteát is fogyasztani a szervezet “átmosásának” érdekében.
Mit tehetünk a megelőzés érdekében? Lehetőleg kerüljük a kádfürdőzést és strandolás után alaposan mosakodjunk meg. A napi higiénia legyen alapvető, illetve figyeljünk oda immunrendszerünk egészségére is! Szedjünk C-vitamint és tőzegáfonyát, de a polcokon akár felfázásra kapható vitamin keverékeket vagy teakeverékeket is találhatunk.
Mit érdemes tenni, ha a probléma súlyosabb?
Az enyhébb tüneteknek alapvetően 1-2 nap alatt el kellene múlniuk, de ha ez nem történik meg, ne habozzunk orvoshoz fordulni. A fájdalom ugyanis sokkal erősebbé válhat, valamint megjelenhet az alhasi erős fájdalom és a láz is. Ez pedig azt jelenti, hogy a gyulladás akár a vesékre is átterjedhet. Akinek a felfázás nem “csak” évente egyszer jön elő, hanem sokkal sűrűbben, annak érdemes szétnéznie az életvitelében és a környezetében is.
Az immunrendszer erősítése, a megfelelő táplálkozás és a napi szintű higiénia létfontosságú a felfázás elkerülésében. Emellett hűvösebb időben érdemes betakarni a lábunkat és a derekunkat, illetve a hideg kövön történő ücsörgést is célszerű elkerülni. Amennyiben az otthonunk túl hideg, de szeretünk mezítláb mászkálni vagy a földön ülve tevékenykedni, akkor ajánlott a padlófűtés telepítése.
Milyen jó tulajdonságai vannak a padlófűtésnek?
A fűtésrendszer a padló minden pontján meleget ad annak ellenére, hogy csak csekély energia- és vízigénnyel működik. Ráadásul mi magunk is telepíthetjük a padlófűtést, hiszen a tervezés után a használati utasítás vagy a videós segédanyag alapján csak le kell rakni az elemeket.
Számos jó tulajdonsága mellett érdemes kitérni a hatékonyságára. A termosztátnak köszönhetően a beállított értékre fűt a rendszer, azonban ha ezt elérte, akkor lejjebb kapcsol. Így nem megy feleslegesen a fűtés és az otthon hőmérséklete is optimális marad. Természetesen a hőmérséklet csökkenése esetén visszakapcsol a fűtés is.
A padlófűtés magas hatékonysága és alacsony rezsiköltségei mellett jó hatással van az egészségre is. A felfázás és megfázás kockázatát redukálja, valamint az allergiások számára is jó hír, hogy a padló folyamatos felmelegítésével az allergének sem keverednek fel a levegőbe.
Kérdésed van a padlófűtéssel kapcsolatban? Keress minket bátran elérhetőségeink egyikén! Szakértőink mindenre válaszolnak és akár a tervezésben is segítenek!