Az önfenntartó ingatlannak nem kell a közművek hálózataihoz csatlakozni azért, hogy vizet vagy energiát nyerjenek a működésükhöz. Ehhez azonban szükség van olyan rendszerekre, melyek előállítják a nyaraló áramigényét és a vízforrást is.
Emellett gondolnunk kell még arra is, hogy a kánikulában is kellemes hőérzete legyen a vendégeknek. Ha pedig nyaralónkat még a téli, hideg szezonban is kiadnánk, akkor jól jöhet egy energiatakarékos fűtésrendszer is!
Ez nemcsak a népszerű szálláshelyszolgáltatók oldalaink növeli meg a pozitív értékeléseket, hanem visszatérő vendégeket is szerezhet. Vágjunk is bele egy önfenntartó nyaraló kivitelezési lehetőségeibe!
Célszerű felkészíteni az ingatlant
Jól hangzik az a rendszer, ami ingyen energiát ad, azonban az igazi művészet az energia megtartásában és optimális használatában rejlik. Érdemes ezért először megfelelően szigetelni a ingatlan falait és nyílászáróit, hogy ne keletkezzenek hőhidak és szelelések. Emellett nem árt egy beton aljzat sem, ha egy régi vályogház átalakításán törjük a fejünket.
Zöld energia fedezése
Ha az energetikai viszonyok megfelelőek, akkor jöhet az áramellátás. Mekkora ingatlanról van szó és milyen teljesítményű rendszereket és elektromos eszközöket szükséges ellátni? Elektromos jármű töltése, korszerű felületfűtési-hűtési rendszer használata? Milyen dőlésszögű a tető és milyen árnyékoló hatások befolyásolhatják a napelem paneleit?
A válaszokból hamar kiderül, hogy milyen napelemes rendszerre van szükség. Amennyiben elérhető a közmű-hálózat, úgy érdemes rákötni a rendszert, hogy akkor is stabil áramhoz jusson a ház, amikor tartósan borús idővel számolhatunk. Ennek költsége ugyanis lenullázódik akkor, amikor a napelemek 100%-osan termelik az áramot, az ingatlan viszont nem használja fel azt.
Habár a leggyakoribb alternatív energiatermelő rendszer a napelem, beszerezhető a szélkerék is. Egy hatalmas kertben például elfér, azonban itt figyelembe kell venni azt is, hogy ez jelentős zajhatással jár, míg a napelemek kvázi némán működnek és nem foglalnak el ekkora helyet.
Korszerű fűtés-hűtésrendszer
A felületfűtési és hűtési rendszerek nagy előnye, hogy egyetlen átkapcsolással váltogathatunk a szezonok között. A hideg hónapokban a padlófűtés, fal-és mennyezeti fűtés melege hívogatja a vendégeket, míg nyáron a fali és mennyezeti hűtés hűsíti le a kánikulából beszökőket. Ennek megfelelően nem kell külön klímaberendezésre és egyéb energiaigényes hűtőegységekre költeni.
Miért érdemes még a felületi fűtésrendszert választani? Még a szezon előtt bőven telepíthető, emellett igazán költséghatékony: A csőrendszerben áramló kisebb mennyiségű víz 40-45 °C-os felfűtéséhez ugyanis kevesebb áramra van szükség. A hűtéshez használt hideg víz pedig a hálózatból érkezik, így rengeteget spórolhatunk!
Önfenntartó vízrendszer
Ahhoz, hogy az ingatlan igazán önfenntartóvá válhasson, szükség lesz az esővíz összegyűjtésére és megfelelő szűrőberendezésekkel történő tisztítására is. Ehhez szintén át kell gondolni, hogy milyen vízzel működő berendezések vannak: például mosógép, mosogatógép, vagy akár a fürdéshez és iváshoz használt víz. A vízrendszer itt nem ér véget, hiszen a használt vizet is ajánlott megtisztítani,mielőtt kiengednénk a természetbe. Ezzel pedig nemcsak segítjük a temrészetes körforgást, de jót teszünk a környezetnek is.
Padlófűtéssel kapcsolatban tudunk segíteni! Keress minket bátran elérhetőségeink egyikén!