A padlófűtés korunk modern megoldása, hiszen energiahatékonysága mellett a kiépítése is igen egyszerű lehet, ha száraz, vizes alapú padlófűtést választunk.
Ez a fajta padlófűtés ugyanis nem igényel betonozást, így akár felújításkor is remek megoldás!
A gyors és egyszerű telepítése miatt azonban számos tévhit kering a köztudatban, hiszen a hagyományos, betonozással telepíthető padlófűtés mégiscsak masszívabbnak tűnhet.
Cikkünkben válaszolunk a leggyakrabban felmerülő kérdésekre, tévhitekre!
#1 tévhit: A padlófűtés kiépítése drága
Habár a kiépítés költségei valóban drágának tűnhetnek, gondoljunk bele abba, hogy a száraz padlófűtés telepítése során nincs szükség az aljzat újrabetonozására, ahogyan a rendszert is gyorsan és könnyen tudjuk telepíteni.
Már itt is hatalmas összegeket spórolhatunk, hiszen a betonozás igencsak drága, főleg nagyobb alapterület esetén.
A telepítéshez kérhetjük szakember segítségét is, de ha érzünk magunkban egy kis műszaki vénát, akár mi magunk is megpróbálkozhatunk a telepítéssel. Cégünkhöz azonban bátran fordulhatsz segítségért!
#2 tévhit: A száraz padlófűtés üzemeltetése drága
Ha a telepítést drágának éreztük, akkor sem kell aggódni, hiszen hosszabb távon az üzemeltetési költségek visszanyerik nekünk a telepítésre fordított összeget.
Az energiahatékony rendszer ugyanis sokkal kevesebb energiát használ el a felfűtésre, mint bármilyen más típusú fűtési rendszer. Érdemes tehát éves szinten megfigyelni villanyszámlánk alakulását!
Az energiával történő spórolás nemcsak a használójának éri meg hosszú távon, hanem környezetvédelmi szempontból is, hiszen kevesebb energia felhasználásával kisebb mennyiség megtermelésére van szükség.
A rendszer 40-45 C fokra fűti fel a keringetett vizet a csővezetékekben, így nincs szükség magasabb hőfokra ahhoz, hogy elérjük a komfortos hőérzetet a házban vagy a lakásban.
#3 tévhit: A padlófűtés nem is olyan hatékony
A száraz padlófűtés a hőtartási szakaszban valóban kicsit lemarad a hagyományos padlófűtéstől,, azonban felmelegedéskor magasan túlszárnyalja azt. A száraz padlófűtési rendszer ugyanis 45 perc alatt képes teljesen felfűteni magát.
A szabályozónak köszönhetően elég csak beállítani a kívánt hőmérsékletet, hogy élvezhessük a lakásunkban vagy házunkban uralkodó kellemes meleget. Mit jelent ez?
A rendszer nagyjából 40-45 C fokra melegszik fel 45 perc alatt, ami képes biztosítani az ingatlanban a megfelelő 22-24°-os hőmérsékletet. A rendszer nagy előnye, hogy csak a burkolati réteget kell átmelegíteni. Tehát a betonréteg vastagságát nem kell leküzdenie a rendszernek, hiszen száraz padlófűtés esetén nincsen aljzatbeton a fűtőcsövek felett.
#4 tévhit: A padlófűtés kiépítéséhez betonozni kell
Joggal hihetik azt sokan, hogy felújítás esetén a padlófűtés igényli a beton feltörését és a rendszer lerakása után az újbóli kiöntését. A jó hír azonban az, hogy a száraz padlófűtés esetén nincs szükség erre!
A meglévő beton aljzatra ugyanis egyszerűen telepíthető a rendszer, amihez csupán 5 cm rétegvastagságra kell számítanunk. A padlófűtési rendszer tetejét pedig nem kell lebetonozni, hanem a megadott alapozókkal rögzíteni kell. A felső, hidegburkolatot csemperagasztóval; a melegburkolatot pedig thermo alátéttel kell felrakni.
A padló ezek után azonnali járhatóságot biztosít a gyors és egyszerű telepítés után.
Ha még kérdésed lenne vagy segítséget keresel…
Fordulj hozzánk bizalommal! Padlófűtéssel kapcsolatos témákban szakértők vagyunk, így a döntésedben is segíteni tudunk. Bátran keress minket és munkatársainkat!